Мистецтво

Активісти та копія картини Леонардо да Вінчі: скандали у у великих британських музеях!

Протестувальники з кліматичної протестної групи Just Stop Oil приклеюють руки до мистецьких робіт
Зараз ви читаєте:  
Активісти та копія картини Леонардо да Вінчі: скандали у у великих британських музеях!

П'ятеро прихильників коаліції Just Stop Oil (група кліматичних активістів у Великій Британії) приклеїлися до 500-річного зображення Таємної вечері в лондонській Королівській академії, і це вже вп'яте за тиждень порушує роботу великої британської мистецької установи.

Активісти увірвалися незадовго до обіду, приклеївши руки до рами 3-метрової картини — репродукції оригіналу Леонардо да Вінчі.

Таємна вечеря Королівської академії є майже повною копією знаменитої фрески в трапезній Санта-Марія-делле-Граціє в Мілані. Вона представляє знамениту сцену з Євангелія від Іоанна, в якій Ісус повідомляє, що один із 12 його апостолів зрадить його.

Дотримуючись євангельської теми, один із протестувальників сказав, що уряд є «Юдою» для майбутніх поколінь. Протестувальник сказав, що група привела свою кампанію до цієї «величної, красивої картини», тому що майбутнє «похмуріше, ніж будь-коли».

Джессіка Агар, 21-річна студентка на протесті, сказала: «Я студентка мистецтва, але я не маю місця, щоб слідувати своєму покликанню художника у світі, де у мене немає майбутнього. Без сумніву, істеблішмент, частиною якого є Королівська академія, засудив мене та всіх молодих людей на страждання. Я обурений, і ви повинні бути також».

Акції художньої галереї були задумані як спосіб привернути увагу до справи групи перед новими протестами в найближчі тижні та місяці. Кампанія почалася в квітні з блокування нафтових терміналів у Мідлендсі та на південному сході Англії.

На місце викликали поліцейських, за підозрою у скоєнні злочину затримано п'ятьох осіб. Вони досі перебувають під вартою.

У понеділок прихильники кампанії приклеїли себе до картини Джона Констебля «The Hay Wain» у Національній галереї в центрі Лондона. Минулого тижня три інші картини, включно з картиною Вінсента Ван Гога, потрапили в галереї Лондона, Манчестера та Глазго. Заарештовані під час цих подій протестувальники також досі перебувають під вартою.

У неділю семеро людей були заарештовані після того, як активісти вторглися на гоночну трасу під час стартового кола Гран-прі Великобританії.

Інші тексти
Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!
Кінематограф

Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!

13 наймасштабніших серіалів і фільмів — те, що вам варто переглянути!
30 серпня 2022
Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!
Кінематограф

Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!

Тизер другої повнометражної стрічки режисера Антоніо Лукіча!
26 серпня 2022
Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!
Кінематограф

Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!

Незабаром прем’єра нового шоу про Середзем’я!
23 серпня 2022