Література

Харківський літературний музей проведе виїзну «Ніч музею»

Акція «Геть від Москви! Сила Літмузею в умовах війни» відбудеться паралельно у трьох містах — Харкові, Києві та Львові — 21 травня
Зараз ви читаєте:  
Харківський літературний музей проведе виїзну «Ніч музею»

Харківський літературний музей у воєнних умовах тимчасово припинив свій звичний режим роботи. Його експонати задля їх збереження вивезли з міста. Однак працівники музею знайшли в собі сили в цей непростий час зробити ключову щорічну подію — «Ніч музеїв 2022».

«Початок повномасштабної війни РФ проти України змусив нас ще раз переконатися в актуальності гасла “Геть від Москви!”, виведеного століття тому з позиції Миколи Хвильового щодо орієнтації української літератури не на російські, а на європейські стилі й напрямки в мистецтві. Але тепер ми скористались цим гаслом буквально, рятуючи колекцію та евакуйовуючи експонати. Тепер колекція в безпеці, але вона не мовчить і продовжує надихати», — розповідають працівники Харківського літмузею.

«Ніч музеїв» — це міжнародна акція, яка дає можливість ознайомитись із музейними експозиціями вночі. Зазвичай подія проводиться до Міжнародного дня музеїв 18 травня. Проте цього року через воєнний стан і комендантську годину її втілити повноцінно не вдасться. 

Цьогоріч об’єднуються в часі три міста: Харків, Київ та Львів. Всі охочі можуть відвідати харківську «Ніч 2022» наживо в зазначених містах або приєднатися до онлайн-трансляції. 

Програма події обіцяє: круглий стіл-обговорення «Пушкінопад після ленінопаду або Що нам робити з російською літературою», виставка «Харків-Залізобетон», поетичні читання за участі Сергія Жадана та прелюди Петра Козицького (портрети письменників будинку «Слово»), зіграні піаністами Kharkiv Music Fest. 

Ця «Ніч музеїв» — це своєрідна відповідь на питання «Чому російським окупантам тут не місце?»

Культурний захід відбудеться у суботу, 21 травня. Участь безкоштовна, але за реєстрацією. 

Зазначимо також, що основа колекції Літературного музею у Харкові —  це життя та творчість культурних діячів, які зазнали радянських репресій 1920-х років. Музейні предмети транслюють механізми русифікації, боротьбу українців проти колонізації. Це історія, яка в Радянському союзі замовчувалась, а потім її намагались інтерпретувати і переписувати. 

З детальною програмою, годинами та локаціями події можна ознайомитись за посиланням.

Інші тексти
Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!
Кінематограф

Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!

13 наймасштабніших серіалів і фільмів — те, що вам варто переглянути!
30 серпня 2022
Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!
Кінематограф

Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!

Тизер другої повнометражної стрічки режисера Антоніо Лукіча!
26 серпня 2022
Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!
Кінематограф

Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!

Незабаром прем’єра нового шоу про Середзем’я!
23 серпня 2022