Мистецтво

«In the Black Fantastic» — довгоочікувана літня виставка!

Перша виставка у Великій Британії, присвячена роботам чорношкірих художників
Зараз ви читаєте:  
«In the Black Fantastic» — довгоочікувана літня виставка!

29 червня в лондонській галереї Hayward Gallery відбулося відкриття довгоочікуваної нової виставки «In the Black Fantastic». Куратор: Еков Ешун, письменник, телеведучий і голова Fourth Plinth.

Це перша виставка у Великій Британії, присвячена роботам чорношкірих художників, які використовують сферу фантастичного, включаючи міфологію, фольклор, духовні традиції, наукову фантастику та афрофутуризм, щоб дослідити расову несправедливість та ідентичність. За словами самого Ешуна, це «спосіб визнання, спосіб поглянути на расову повсякденність поза межами обмежень, які західна уява наклала на темношкірих істот, темношкіру особистість і чорний досвід». Він продовжує: «У світі, де ми, як чорні люди, постійно підвладні фантазіям і міфам інших, один із шляхів для нас — прийняти фантастичне. Не як втечу від реальності, а як спосіб глибше дослідити можливості та уявні межі нашого власного досвіду буття». 

Ось, що вам варто знати про це шоу:

Телебачення та кіно як початкове натхнення

Ешун конкретно використовує такі фільми, як: «Чорна пантера», «Країна Лавкрафта» та ін. — як ключові посилання для виставки. 

«Це роботи, які досліджують мову фентезі з точки зору темношкірих», — пояснює він. «Вони ставлять глибокі питання про расу, ідентичність, приналежність, відчуженість, відчуженість. Мені було цікаво, як митці досліджують це центральне питання раси як соціально сконструйованої вигадки та нашої живої реальності, використовуючи міфи чи залишки африканської культури чи духовні практики. Усі ці художники створюють у своїй роботі нові світи, нові бачення».

Відносно невелика кількість художників

Розглядаючи альтернативні міфи про те, що означає бути темношкірим у світі — у минулому, теперішньому чи майбутньому — у шоу представлено роботи лише 11 художників. 

«Ми хотіли дати кожному художнику простір для формулювання власної позиції,  ми хотіли вшанувати їхню роботу», — додає Ешун. 

На виставці представлені такі важковаговики, як Кара Вокер (її роботи досліджують ідеологію білості) і Кріс Офілі, який переосмислює сцени з «Одіссеї» Гомера та Біблії. Ешун описує цих двох митців як тих, хто втілює «цей фантастичний баланс між насильством расизму та пропозицією перспективи, способу погляду, який водночас гостро запитує [расизм] і заглядає за його межі, пропонуючи пропозиції звільнення уяви для чорношкірих».

Основні моменти охоплюють роботи Вангечі Муту, кенійської художниці, що відома своїми фантастичними, міфічними та багатошаровими колажами, які вона описує як спосіб «руйнування певного набору ієрархій». Вони демонструються разом із її короткометражним фільмом «The End of Eating Everything», у якому співачка Сантіголд зображена як ненажерлива фігура з волоссям Медузи, яка є метафорою світового надмірного споживання. 

Драматичний перший твір 

Шоу відкривається потужною, спеціально замовленою роботою Ніка Кейва, незвичайного скульптора, що народився в штаті Міссурі, і художника-перформансу, чиї роботи рідко демонструвалися у Великій Британії. Інсталяція містить сотні зліпків чорних рук, пов’язаних разом, як ланцюги. Також демонструються вишукані культові звукові костюми Кейва. Ці великі скульптурні предмети мистецтва, які можна носити, вигадливо прикрашені різноманітними повсякденними матеріалами та предметами. 

Ефектні костюми були створені, щоб приховати расу та ідентичність, змушуючи глядача дивитися неупереджено. Також на виставці можна побачити  саундкостюм, виготовлений на честь Джорджа Флойда.

Ця виставка — це лише початок

Шоу має супровідну книгу з більш обширною широтою фантастичних творів численних темношкірих художників усіх жанрів, опубліковану Thames & Hudson. Протягом літа серія відповідних доповідей і подій включатиме кіносезон, який Ешун курував для Британського інституту кіно. Найважливішим стане показ «Дочки пороху», основоположного фільму Джулі Деш із операторською роботою Артура Джафи та сценографією Керрі Джеймса Маршалла. 

«In the Black Fantastic» триватиме до 18 вересня в Hayward Gallery.

Інші тексти
Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!
Кінематограф

Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!

13 наймасштабніших серіалів і фільмів — те, що вам варто переглянути!
30 серпня 2022
Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!
Кінематограф

Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!

Тизер другої повнометражної стрічки режисера Антоніо Лукіча!
26 серпня 2022
Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!
Кінематограф

Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!

Незабаром прем’єра нового шоу про Середзем’я!
23 серпня 2022