Мистецтво

Комп’ютери та криза ідентичності живопису

Виставка в Nahmad Contemporary: чи можуть художники сприйняти красу, тягнучись до нових технологій?
Зараз ви читаєте:  
Комп’ютери та криза ідентичності живопису

Виставка в Nahmad Contemporary є результатом дебатів навколо концепту «традиції» в мистецтві. Чи можуть художники сприйняти красу, тягнучись до нових технологій?

Кожне нове покоління художників, кураторів і критиків, здається, відчуває потребу захищати живопис. Це має сенс. Живопис символізує ангелів і демонів мистецтва, його оптимізм і увагу, його зарозумілість і соліпсизм.

Виставка «Нові інструменти художника» в Nahmad Contemporary на Манхеттені демонструє, наскільки далеко сучасні митці просунули нові засоби масової інформації. Зібравши 57 робіт 31 творця, куратори Елеанор Кейр і Дін Кісік стверджують, що нові технології безповоротно переосмислили те, що означає малювати, водночас стверджуючи, що живопис залишається визначеним прагненням до прекрасного. Намагаючись утримати обидві ідеї одночасно, шоу втілює таємниче, неоднозначне сприйняття традицій, від домашнього фермерського життя до католицизму, який практикує підгрупа переважно молодих, онлайн-культурників. На карту поставлено живопис і консервативне прагнення до старого авангарду.

Це правда, що живопис — це технологія, і такою була завжди. Подібно до того, як винайдення олійної фарби, яка висихає повільніше, дало художникам революційну низку нових ефектів — фотографія, відео та комп’ютерна графіка — принесли глибокі, незворотні зміни в те, як художники бачать світ.

У передовому анатомічному дослідженні, виконаному відеохудожницею Кейт Купер, камера біжить по цифровій моделі людського тіла, шматочок за шматочком, як Леонардо, який грається з апаратом МРТ.

Кейт Купер, «Без назви (після сенсорного букваря)», 2022;  Жульєн Нгуєн «3'33», 2022, цифровий малюнок.

Кейр і Кісік ретельно досліджують постійну кризу ідентичності живопису, незалежно від того, що художники малюють, чи ні. Шоу концептуально пов’язане з одного боку художниками, які відходять від традиційного живопису на цифрову територію, а з іншого – художниками, які створюють анімацію та ненамальовані об’єкти.

Представником тих, хто випробовує нові інструменти, є художник Жульєн Нгуєн, який має репутацію того, хто застосовує методи епохи Відродження до сучасних ідіом. Його цифровий портрет привабливого юнака, який курить у ванні, створені без пензля та палітри для iPad. Штрихи, які Нгуєн наклав на екран, з’являються на моніторі, встановленому спереду по центру, як шквал жирних, схожих на фарбу слідів.

Що стосується другого, є робота із Дороті та її супутниками в країні Оз, зроблена Джорданом Вулфсоном. Зовнішня рама з карнизом має агресивний стиль із сердечками, хрестами та підвіскою зі зіркою Давида, а також з релігійними висловами, такими як «Віддайся Богу». Слова «БОГ Є БОГ Є БОГ Є БОГ Є …» повзають по кордону. Незважаючи на відсутність фарби, твір без назви поєднує кілька традиційних тем медіума: християнську агіографію; шанування попередників; і достатньо надмірного потоку слів впевненості, щоб змусити абстрактного експресіоніста почервоніти.

Джессіка Вілсон, «Perfectly Clear», 2022; Джордан Вулфсон, «Без назви», 2021

Дивна терміновість епохи згущується в картині 2022 року Джессіки Вілсон «Perfectly Clear» — майже фотореалістичному тривимірному відображенні руки, яка тягне ракель по замитому віконному склі. Це плоский УФ-друк на Dibond і один із найменш живописних об’єктів на виставці. Проте його терпкий склад, наш погляд ззовні, мерехтлива тактильність леза, що зішкрібає мило, нагадують нам, що середовище не має значення. Важливим є основне бажання мистецтва перевершити клопіт життя.

Говорячи про роботу «Disc Buddie #4448», NFT від Tojiba CPU Corp, тут відображається на квадратному екрані: грубий цифровий мультфільм товстої дискети з білими руками та голубами замість черевиків, слова «Rothko Maker 2» на його так званому обличчі. 

Tojiba CPU Corp, «Disc Buddie #4448», 2022, NFT

NFT-проекти, подібні до цього, що генерують тисячі унікальних зображень шляхом поєднання наборів рис, підштовхують ідею, що мистецтво має бути легким і повторюваним. Нехай стара гвардія ниє про несмак. Це «нова картина», оскільки навіть потворні картини можуть бути хорошими інвестиціями.

Вигляд інсталяції, «Нові інструменти художника», зліва: Аніка Ї, «Космополітика», 2022 р. Арія Дін, «Гумка (це бійня!),» 2021 р. Езра Міллер, «Імаго», 2022 р. Сет Прайс, « Nool Sensitive», 2022. Tojiba CPU Corp, «Disc Buddie #4448», 2022

Інші тексти
Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!
Кінематограф

Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!

13 наймасштабніших серіалів і фільмів — те, що вам варто переглянути!
30 серпня 2022
Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!
Кінематограф

Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!

Тизер другої повнометражної стрічки режисера Антоніо Лукіча!
26 серпня 2022
Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!
Кінематограф

Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!

Незабаром прем’єра нового шоу про Середзем’я!
23 серпня 2022