Кінематограф

Круті віражі голлівудського екшну та ностальгії

Огляд на «Топ Ґан: Меверік» із Томом Крузом
Зараз ви читаєте:  
Круті віражі голлівудського екшну та ностальгії

«Топ Ґан: Меверік» — один із найочікуваніших фільмів цього року. І не лише тому, що приквел був знятий далекого 1986 року. Прем’єру «Топ Ґан: Меверік» відкладали кілька разів. 

Кінооглядач Gogol Media подивився стрічку і готовий розказати про всі віражі відновленої франшизи. 

Сюжет «Топ Ґан: Меверік» розповідає нам про того самого аса морської авіації Піта “Меверіка” Мітчелла, але за 30 після подій першої картини. У житті його змінилося небагато: з лейтенанта за 30 років він став лише капітаном. Усе те саме: катається на мотоциклі, носить стильну куртку й окуляри-авіатори, заграє з красунями й, звісно ж, літає на військових літаках, порушуючи всі правила та норми уставу. 

Раптом Меверіка відправляють назад у легендарну авіаторську школу «Топ Ґан», де йому треба підготувати групу пілотів для виконання надважкого і надсекретного завдання. Тут він зустріне і флешбеки, пов’язані з героєм попередньої стрічки «Гусаком», і віднайде стару любов, і побачить друзів, які старіють із роками (просто героїчна роль Вела Кілмера, який бореться з раком гортані).  

Багато в чому ця стрічка нагадує закриття гештальтів, які лишилися після першого «Топ Ґана». Меверік закриває кармічний борг перед «Гусаком», відновлює втрачену любов і доводить усім-усім, що він досі найкрутіший у морській авіації. 

«Топ Ґан: Меверік» нагадує еталонний бойовик із 1980-х, який зняли за технологіями 2022 року. Тут і любовна лінія, і лінія про вірність дружби. А ще тут нескінченна кількість екшну з крутими віражами, карколомними трюками в повітрі, грандіозними вибухами та перемогою з останнього набою, чи то пак снаряда. 

Вийшов би цей сиквел, скажімо, у 1989 році, це однозначно би був Золотий фонд кіно, але у 2022 році, а особливо, якщо ти живеш в Україні, цей фільм має трошки наївний вигляд. Нескінченний пафос старомодного бойовика і «неочікувані» сюжетні повороти, коли з усіх несправних літаків, справний буде в головних героїв, або коли в останній момент підходить підмога — усе це може викликати або сповнену іронії милу посмішку, або легкий напад ностальгії. 

Однозначно, це кіно викликає ностальгію за епохою відеосалонів, коли багато наших співгромадян, які поколіннями дивилися ухвалені радянським Держкіно фільми, раптом отримали доступ до західного кінематографа. Дійсно, крім ностальгійної складової та задоволення фанатів Томом Крузом, знайти якусь ще цінність у цій стрічці важко.

Інші тексти
Змінитися, але не забутися
Кінематограф

Змінитися, але не забутися

Огляд на українську воєнну драму «Снайпер. Білий Ворон»
28 серпня 2022
Смертельна реорганізація
Кінематограф

Смертельна реорганізація

Чому ліквідація «Довженко-Центру» — це розгромний удар по українській культурі
17 серпня 2022
Філософія крінжу
Кінематограф

Філософія крінжу

Огляд на «Тор: Любов і грім» від Тайки Вайтіті
29 липня 2022