Мистецтво

Літні мистецькі виставки в Європі!

Три експозиції українського мистецтва за кордоном цього літа
Зараз ви читаєте:  
Літні мистецькі виставки в Європі!

Найважливіші виставки українського сучасного мистецтва, що пройдуть влітку в Іспанії, Нідерландах та інших країнах, — за версією українського Vogue

Art for Freedom

Локація — Wadström Tönnheim Gallery, Марбелья, Іспанія.

Дати — 8-10 липня.

Робота Назара Білика

На початку липня в галереї Wadström Tönnheim в іспанському місті Марбелья відбудеться виставка-аукціон сучасного українського мистецтва. Експозиція має на меті підтримати українських митців під час війни, презентувати сучасну українську культуру у світі та зміцнити професійні зв'язки між іспанськими колекціонерами та актуальним українським мистецтвом. Проєкт презентує 26 робіт 15 українських авторів.

Учасниками виставками стали найвідоміші українські художники та скульптори – Дар'я Альошкіна, Назар Білик, Артем Волокітін, Петро Гронський, Василь Грубляк, Олексій Золотарьов, Дарина Микитюк, Ніна Мурашкіна, Юрій Коваль, Тетяна Малиновська, Віталій Кравець, Іван Цюпка, INS (Євген Гладенко). 

Експозиція містить живопис, графіку, фотографію та скульптуру.

The Captured House

Локація — Амстердам.

Дати — 7-14 липня.

Виставка «Захоплений дім» відкривається на початку липня в Амстердамі. У ній представлені роботи сучасних українських художників, які в режимі реального часу документують гуманітарну катастрофу в Україні, спричинену нападом Росії. Вони спонукають міжнародну аудиторію сприймати Європу як «наш спільний дім».

Назва «Захоплений дім» посилається на однойменне оповідання аргентинського письменника Хуліо Кортасара. Невідоме Зло дюйм за дюймом займає будинок головного героя. Зрештою, чоловік змушений покинути місце, де прожив усе життя.

«Коли у 2014 році вибухова хвиля розбила вікна моєї квартири в Луганську, ситуація здавалася сюрреалістичною, ніби я була в кіно», — розповідає кураторка проекту Кейт Тейлор. «Вісім років минуло, і ми досі не можемо повірити, що це наша реальність….».

Виставка «Захоплений дім» ознайомить європейську аудиторію з творчістю сучасних українських художників: Алевтіни Кахідзе, Влади Ралко, Ігоря Гусєва, Антона Логова, Гамлета Зіньківського, Kinder Album та інших. Після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення, частина з них залишилася жити і працювати в зоні бойових дій — у Київській, Запорізькій, Харківській, Херсонській та інших областях.

Stages

Локація — галерея Albert art, Відень.

Дати — 4-29 червня.

Це спільний проєкт українських художниць Олени Штепури, Ксенії Дацюк та австрійської мисткині Еріки Навас. 

Основна тема проєкту — етапи прийняття неминучого. За допомогою зображення тілесності художниці передають емоційні стани людини — через рух або нерухомість тіла. 

Інші тексти
Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!
Кінематограф

Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!

13 наймасштабніших серіалів і фільмів — те, що вам варто переглянути!
30 серпня 2022
Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!
Кінематограф

Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!

Тизер другої повнометражної стрічки режисера Антоніо Лукіча!
26 серпня 2022
Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!
Кінематограф

Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!

Незабаром прем’єра нового шоу про Середзем’я!
23 серпня 2022