Мистецтво

Лондонська виставка про вивчення впливу сюрреалізму на дизайн!

Виставка в Музеї дизайну: як сюрреалізм зробив революцію в мистецтві?
Зараз ви читаєте:  
Лондонська виставка про вивчення впливу сюрреалізму на дизайн!

Сюрреалізм часто викликає в пам’яті розплавлені годинники Сальвадора Далі або зображення трубки Рене Магрітта, влучно розміщеної над словами «це не трубка».

Однак, незважаючи на успіх виставок у найкращих галереях Нью-Йорка та Лондона, розквіт цього мистецького руху припав на 1920-1960-ті роки.

Тепер виставка в Музеї дизайну в Лондоні «Об’єкти бажання: сюрреалізм і дизайн 1924 — сьогодні» спробує оновити його. Він вивчатиме вплив сюрреалізму на світ дизайну та те, як він зробив революцію в мистецтві та дизайні, від декоративного мистецтва та меблів до інтер’єрів, моди, фотографії та кіно.

На виставці буде представлено майже 350 об’єктів, у тому числі твори Далі, найвідомішого художника сюрреалізму. Його роботи будуть представлені разом із роботами його сучасників Марселем Дюшаном, Меном Реєм і Леонорою Керрінгтон, а також роботами Діора, художниці Сари Лукас, музиканта Бьорк і модного фотографа Тіма Вокера. 

Сюрреалізм зародився після Першої світової війни і взяв своє коріння з дадаїзму та кубізму. У ній розглядалися творчі та неординарні підходи до мистецтва.

Говорячи про свою знамениту картину «Зрада образів», Магрітт сказав: «Це просто уявлення, чи не так? Тому якби я написав на своїй картині “Це труба”, я б збрехав!»

Партнерство між Далі та британським поетом і меценатом Едвардом Джеймсом привело до створення всесвітньо відомих сюрреалістичних предметів інтер’єру. Це включає в себе диван Mae West Lips, який був описаний як найважливіший предмет сюрреалістичних меблів у Великобританії.

Виставка розпочнеться на початку сюрреалізму в 1920-х роках і подивиться, як він вплинув на повсякденні предмети. 

Відкриття виставки 14 жовтня. Квитки вже у продажу, виставка триватиме до середини лютого 2023 року.

Кетрін Джонсон, куратор виставки, сказала: «Якщо ви думаєте, що сюрреалізм зник у 1960-х роках, подумайте ще раз. Ця виставка покаже, що він все ще живий і здоровий і що насправді ніколи не зникав.

Перші сюрреалісти пережили Першу світову війну та пандемію грипу 1918 року, і їхнє мистецтво частково було реакцією на ці жахи. Сьогодні, в контексті запаморочливих технологічних змін, війни та чергової глобальної пандемії, дух сюрреалізму почувається живішим, ніж будь-коли, у сучасному дизайні».

Інші тексти
Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!
Кінематограф

Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!

13 наймасштабніших серіалів і фільмів — те, що вам варто переглянути!
30 серпня 2022
Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!
Кінематограф

Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!

Тизер другої повнометражної стрічки режисера Антоніо Лукіча!
26 серпня 2022
Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!
Кінематограф

Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!

Незабаром прем’єра нового шоу про Середзем’я!
23 серпня 2022