Кінематограф

Міккі Маус покидає Disney?

Disney може втратити права на персонажа
Зараз ви читаєте:  
Міккі Маус покидає Disney?

Талісман Disney — один із найвідоміших вигаданих персонажів поп-культури — Міккі Маус може вийти з рук свого власника. Причина – закон про авторське право США, згідно з яким ці права на персонажа закінчуються через 95 років після публікації для творів, опублікованих або зареєстрованих до 1978 року.

Таким чином, компанія Disney, яку також називають Мишачим будинком через персонажа, може втратити ліцензію на Міккі Мауса в 2024 році. Персонаж вперше з'явився у фільмі 1928 року під назвою «Пароплав Віллі».

Деніел Майєда, заступник директора юридичного відділу документального кіно в Школі права Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, розповів про застереження щодо закінчення терміну дії авторських прав.

Він сказав: «Ви можете використовувати персонажа Міккі Мауса, яким він був спочатку створений, щоб створювати свої власні історії про Міккі Мауса або історії з цим персонажем. Але якщо ви це зробите так, щоб люди подумали про Діснея — це ймовірно, оскільки вони так довго інвестували в цього персонажа – тоді теоретично Дісней міг би сказати, що ви порушили мій товарний знак».

Персонаж створили сам Волт Дісней і художник Уб Іверкс. Антропоморфна миша, персонаж мав стати заміною Щасливого Кролика Освальда, попереднього персонажа Діснея. Він найбільш відомий своєю фірмовою зовнішністю, яка включає червоні шорти з двома білими крапками, жовті рукавички та великі жовті черевики.

Міккі Маус має честь бути першим мультиплікаційним героєм, який має власну зірку на Голлівудській алеї слави. У більшості історій Міккі з’являється з другорядними персонажами, такими як його подруга Мінні Маус, його вихованець Плуто, Дональд Дак, Гуфі тощо. 

Короткометражний анімаційний фільм 1941 року з Міккі під назвою «Позич лапу» отримав премію «Оскар» у категорії «Найкращий короткометражний анімаційний фільм».

Інші тексти
Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!
Кінематограф

Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!

13 наймасштабніших серіалів і фільмів — те, що вам варто переглянути!
30 серпня 2022
Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!
Кінематограф

Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!

Тизер другої повнометражної стрічки режисера Антоніо Лукіча!
26 серпня 2022
Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!
Кінематограф

Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!

Незабаром прем’єра нового шоу про Середзем’я!
23 серпня 2022