Мистецтво

Мистецтво під час воєнного стану

Нова виставка в галереї The Naked Room
Зараз ви читаєте:  
Мистецтво під час воєнного стану

В Україні триває війна — суспільство відповідає на болючі виклики сьогодення й трансформується в нові форми взаємодії. У критичний момент саме витвори мистецтва можуть бути або допінгом, або «чарівними чарами». Залежно від контексту та ситуації вони діють або як знеболюючий засіб, або як подразник. У разі потреби мистецтво певною мірою бере на себе функцію ЗМІ, інформуючи, задаючи незграбно провокаційні запитання, утримуючи в центрі уваги громадськості певні важливі й дратівливі теми.  

Мистецтво дозволяє відкинути звичне бачення, отримати новий досвід. Це інструмент спілкування та створення нових сенсів.

З початку червня у The Naked Room, київській мистецькій галереї, розпочала роботу  виставка «Мистецтво воєнного стану». В експозиції беруть участь українські художники, які з першого дня війни транслювали події, власні емоції та думки у своїй творчості.

Кураторки проєкту Ольга Балашова та Тетяни Лисун, засновниці громадської організації «Музей сучасного мистецтва».

Твір Іллі Ісупова

Щодня Ольга Балашова, Галина Глеба та Тетяна Лисун, як кураторки проєкту, спостерігають за українськими митцями. Точкою відліку такого кураторського спостереження є четвер 24 лютого, коли вся країна прокинулася від перших бомбардувань. І воно триватиме до нашої перемоги.

Твір Давида Чичкана

 «Воєнний стан — це випробування для будь-якої культурної інституції. Випробування економічне та організаційне, але також, до певної міри, моральне. Чи потрібні галереї у часи, коли багато художниць та художників замість студійної роботи займаються волонтерством, а колекціонери служать у ЗСУ…? Після тривалого вимушеного мовчання ми вирішили — так, галерея та виставки художників, які знаходять сили працювати, мають поновити роботу», — розповідають кураторки галереї.

Твір Даниїла Немировського

Учасники виставки — Ахра Аджинджал, Анастасія Пустоварова, Даніїл Немировський, Вероніка Моль, Люся Іванова, Ілля Ісупов, Давид Чичкан, Олексій Сай.

Інші тексти
Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!
Кінематограф

Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!

13 наймасштабніших серіалів і фільмів — те, що вам варто переглянути!
30 серпня 2022
Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!
Кінематограф

Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!

Тизер другої повнометражної стрічки режисера Антоніо Лукіча!
26 серпня 2022
Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!
Кінематограф

Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!

Незабаром прем’єра нового шоу про Середзем’я!
23 серпня 2022