Мистецтво

Найкращі українські виставки серпня!

П'ять найцікавіших експозицій у Києві та Львові
Зараз ви читаєте:  
Найкращі українські виставки серпня!

Підбірка найцікавіших виставок Львова та Києва — чарівні твори Примаченко, неймовірна кераміка неймовірної Неллі Ісупової, проєкт Віталія Кравця, створений під звуки сирен, — які ви маєте змогу відвідати цього серпня, — за версією українського  Vogue:

«Анатомія Безхребетних»

Локація — галерея «Дукат», Київ.

Дати — 28 липня - 21 серпня.

Витвір В. Кравця в рамках експозиції, — Vogue

Цикл робіт Віталія Кравця «Анатомія Безхребетних» лише здається простим антиросійським маніфестом. Навіть гумор, властивий як автору особисто, так і деяким його творам, не є визначальним у цих образах, створених фарбами, вугіллям та клеєм. Однією з особливостей цього циклу є принцип, за яким автор працював над ним. На початку війни Віталій Кравець опинився в далечі від своєї майстерні, сім’ї та звичних умов праці та існування. У чужій порожній квартирі, просякнутій радянським духом, Віталій по суті чекав, коли це все закінчиться. Найбільшим стресом, але водночас і єдиним «вікном в емоцій» були проміжки часу від початку й до кінця повітряних тривог. Тож, через місяць після вторгнення, коли тривоги були регулярними, тоді Віталій Кравець вирішив розпочати роботу. Щоб якось сублімувати напруження від повітряних тривог, він починає працювати за їхнім графіком, проводити сеанси від початку і до кінця. Саме через це роботи, на думку самого автора, мають дещо не системний вигляд і нерівномірну промальовку, — зазначено на офіційній Фейсбук-сторінці галереї «Дукат».

На виставці буде представлено 26 робіт митця.

«Альфред Потоцький: особистість, рід, історія». Виставка одного твору.

Локація — Національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького, Львів.

Дати — 29 липня - 25 вересня.

Фото: Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького

29 липня у Дзеркальній залі Палацу Потоцьких відбулося відкриття виставки одного твору «Альфред Потоцький: особистість, рід, історія».

Цьогоріч минає 15 років з часу облаштування у Палаці Потоцьких експозиції європейського мистецтва XIV – XVIII ст. з колекції Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького, а від дня народження замовника цієї прекрасної споруди —  205. З нагоди цих ювілейних дат портрет Альфреда ІІ Юзефа Потоцького (1822–1889), пензля львівського художника Александра Рачинського, повернеться до резиденції, — повідомляється на офіційній сторінці Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького у Фейсбуці.

Особистість одного з найзаможніших і найвпливовіших магнатів Східної Галичини ХІХ ст. захоплює високою культурою, шляхетністю й любов'ю до мистецтва.

«Осяйний простір». Виставка Неллі Ісупової.

Локація — Київська картинна галерея.

Дати — 22 липня - 30 серпня.

Фото: журнал Антиквар

Національний музей «Київська картинна галерея» представляє виставку знаної української мисткині Неллі Ісупової — «Осяйний простір». Мисткиня працює в галузі монументального та декоративно-прикладного мистецтва та є засновницею відомої української мистецької династії.

Керамічні скульптури Ісупової позначені виразною індивідуальністю, національною своєрідністю, грою фантазії. Для поліхромної глазурованої майоліки мисткині притаманна гармонія скульптурних деталей і багатоколірного розпису. Зоо- та антропоморфні вироби художниці уособлюють унікальний і неповторний, імпровізовано-грайливий характер образної й пластичної мови. Кожний витвір випромінює тепло й любов, якими автор щиро ділиться із глядачем, — зазначає «Київська картинна галерея».

Виставка Марії Примаченко

Локація — Національний музей ім. Андрея Шептицького, Львів.

Дати — 27 липня - 30 вересня.

Фото: Укрінформ

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького повідомляє про новий виставковий проєкт «Марія Примаченко. “Дарую Україні!”», відкриття якого відбулося 27 липня.

До експозиції увійшли близько ста творів яскравої представниці «наївного» мистецтва Марії Примаченко з колекції київського мистецтвознавця, академіка Едуарда Димшица. Дослідник збирав їх упродовж останніх тридцяти років. Більшість робіт він придбав у родини художниці, в її батьківській оселі в селі Болотня.

Переважна частина експонованих композицій репрезентують пізній період творчості мисткині, останнє десятиріччя її життя. Відвідувачі матимуть змогу поринути у фантастичний світ дивовижних істот, звірів, птахів, квітів.

«Коли віра зрушує гори»

Локація — Pinchuk Art Centre, Київ.

Дати — 17 липня - 9 жовтня.

Фото: Pinchuk Art Centre

Через 143 дні від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, PinchukArtCentre відновив свою роботу 17 липня та представляє виставку «Коли віра зрушує гори». Масштабна групова виставка, за участю понад 45 українських і міжнародних митців і мисткинь, представлена завдяки та у партнерстві з бельгійським Музеєм сучасного мистецтва в Антверпені M HKA та урядом Фландрії, приверне увагу до України як країни, що відкрита світу й цінує своє глибоке коріння та зв'язок з Європою.

«Коли віра зрушує гори» представить роботи з M HKA/колекції Фламандської спільноти, відібрані завдяки емансипаційному характеру та здатності відкривати нові можливості. Для експозиції було надано понад 40 творів міжнародних художниць та художників. Попри те, що роботи не можуть бути застраховані від усіх ризиків, спричинених війною, M HKA та фламандський уряд прийняли рішення виділити власні ресурси та тимчасово надати значну частину своєї спадщини задля підтримки України. В експозиції твори з бельгійської колекції вступають у діалог із роботами українських митців та мисткинь, більшість яких була створена під час війни. Виставка спонукає відчувати, розмірковувати та рефлексувати поза межами негайних викликів війни, — зазначено на офіційному сайті Pinchuk Art Centre.

Джерело: Vogue

Інші тексти
Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!
Кінематограф

Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!

13 наймасштабніших серіалів і фільмів — те, що вам варто переглянути!
30 серпня 2022
Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!
Кінематограф

Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!

Тизер другої повнометражної стрічки режисера Антоніо Лукіча!
26 серпня 2022
Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!
Кінематограф

Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!

Незабаром прем’єра нового шоу про Середзем’я!
23 серпня 2022