Кінематограф

Netflix VS Disney+!

Disney тепер має більше загальних потокових підписок, ніж Netflix, але Disney отримує набагато нижчий дохід від підписки
Зараз ви читаєте:  
Netflix VS Disney+!

Компанії Walt Disney, можливо, знадобилося менше трьох років, щоб обігнати Netflix за кількістю підписників, але її шлях до домінування розпочався понад 15 років тому з ретельно спланованої стратегії на 100 мільярдів доларів.

Поєднання Netflix, який підготував глобальну аудиторію до ери потокового передавання, і випадкового запуску Disney+ на початку пандемії, сервісу, наповненого такими франшизами, як «Зоряні війни» та «Marvel», зумовило Disney безпрецедентне стрімке зростання.

Лише через 16 місяців після запуску недорогий Disney+ набрав 100 мільйонів підписників — досягнення, на яке Netflix знадобилося десять років, — і в поєднанні з американськими потоковими сервісами Hulu та ESPN+ компанія вийшла вперед із 222 мільйонами передплатників.

Коли справа доходить до перемоги у глобальній потоковій війні, контент є головним. Дісней, власник найуспішнішої голлівудської кіно- та телестудії в історії, є домом для багатьох найбільших і найбажаніших у світі франшиз і персонажів завдяки багатомільярдній купівлі, яка почалася в нулеві.

У 2006 році, за рік до того, як Netflix перейшов від DVD-дисків до потокового передавання, що, зрештою, революціонізувало традиційний телевізійний перегляд, Disney витратив 7,4 мільярда доларів на купівлю Pixar засновника Apple Стіва Джобса, фабрики анімаційних хітів, що створила «Історію іграшок», «У пошуках Немо» та «Суперсімейку».

За цим у 2009 році послідувала несподівана покупка всесвіту супергероїв Marvel Comics на суму 4 мільярди доларів, яка принесла безліч персонажів, у тому числі Залізну людину та Капітана Америку, вивівши Disney на нову територію.

Третій трансформаційний викуп стався, коли Дісней придбав Lucasfilm Джорджа Лукаса, виробничу компанію, що стоїть за франшизами «Зоряних воєн» та «Індіана Джонс», за 4 мільярди доларів у 2012 році. 

У 2008 році, безпосередньо перед виходом першого фільму Marvel — «Залізної людини» з Робертом Дауні-молодшим у головній ролі, ціна акцій Disney становила близько 15 доларів, що оцінювало бізнес у 26 мільярдів доларів. Зараз найбільша у світі розважальна компанія торгується з ціною 112 доларів за акцію, що дає їй ринкову вартість у 205 мільярдів доларів, що майже вдвічі перевищує вартість Netflix.

«Дісней успішно постачає постійний потік релізів, що викликають велике враження, прямо з великого екрана, а також розширює свої франшизи на трансляцію лише потокового контенту», — сказав Річард Бротон, виконавчий директор дослідницької компанії Ampere Analysis.

«У Netflix просто не було стільки великих франшизних хітів, скільки хотілося б. “Дивні дива” були найбільшими, і, можливо, меншою мірою “Відьмак” і “Корона2, але вони просто не мають активів такого масштабу, як Marvel, Star Wars або Pixar», — додав він.

У 2018 році великі гравці, включаючи Warner Bros і Comcast, які володіють NBC Universal і Sky, почали припиняти ліцензування контенту для Netflix — і один для одного — під час підготовки до запуску власних потокових сервісів. Потім Disney завдав ще одного удару, заплативши 71 мільярд доларів за розважальний бізнес Руперта Мердока 21st Century Fox.

Угода, яка включала голлівудську кіно- та телестудію 20th Century Fox і FX Network, додала безліч коронних активів, зокрема «Дедпул», «Аватар», «Титанік», «Сімпсони» та «Сучасна сім’я».

Disney агресивно прогнозує, що сам Disney+ випередить Netflix у 2024 році, оскільки він продовжує розвиватися. У другому кварталі компанія збільшила кількість передплатників на 14,4 мільйона, що перевершило очікування аналітиків, тоді як Netflix цього року пережила першу втрату передплатників за десятиліття.

«По суті, обидві компанії перебувають на різних фазах зростання», — сказав Паоло Пескаторе, медіа та телекомунікаційний аналітик PP Foresight. «Дісней все ще перебуває в стелс-режимі стартапів, коли мова заходить про прямі послуги споживачам. Є ще мільйони користувачів, яких потрібно залучити, оскільки Disney продовжує виходити на нові ринки та випускає нові блокбастери».

Disney стверджує, що Disney+ на шляху до досягнення рентабельності у 2024 році, але залишатися на вершині — це надзвичайно дорогий бізнес.

Конкуренція за передплатників розпалила нежиттєздатну війну за контент, у той час як розтягнутий сімейний бюджет змусив споживачів скоротити розважальні послуги. Цього року Netflix витратить близько 17 мільярдів доларів на створення та ліцензування фільмів і телевізійних шоу, і ще 23 мільярди доларів на своєму балансі має на довгострокові витрати на контент, а також 14,8 мільярда доларів у довгостроковій заборгованості.

Disney цього року витратить 30 мільярдів доларів на контент у всіх своїх телевізійних, кінофільмових і потокових сервісах, включаючи права на дорогі прямі трансляції спортивних трансляцій, наприклад NFL для ESPN. Disney заявив, що з моменту запуску втратив понад 7 мільярдів доларів на фінансування Disney+.

Після реалізації стратегії вигідних цін для стимулювання зростання Disney тепер слідом за Netflix запроваджує значне підвищення цін, починаючи зі США, оскільки фокус інвесторів зміщується на витрати та прибутковість.

Обидві компанії запустять варіанти підписки, що частково фінансуються за рахунок реклами, намагаючись звернути увагу на споживачів, які більш свідомі витрат, оскільки зростання кількості підписників і доходів на світовому ринку потокового передавання сповільнюється.

Наразі Netflix залишається найбільшим глобальним потоковим сервісом, а аналітики Ampere прогнозують, що Disney+ досягне глобального паритету за довший час.

«У найближчі кілька років зростання Disney сповільниться», — каже Броутон. 

Джерело: TheGuardian; Variety

Image Credit: DANIEL CONSTANTE/Shutterstock

Інші тексти
Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!
Кінематограф

Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!

13 наймасштабніших серіалів і фільмів — те, що вам варто переглянути!
30 серпня 2022
Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!
Кінематограф

Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!

Тизер другої повнометражної стрічки режисера Антоніо Лукіча!
26 серпня 2022
Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!
Кінематограф

Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!

Незабаром прем’єра нового шоу про Середзем’я!
23 серпня 2022