Мистецтво

Новий музей, що розповідає історії біженців!

На місці найбільшого табору Данії часів Другої світової війни відкривається новий цікавий музей
Зараз ви читаєте:  
Новий музей, що розповідає історії біженців!

Новий датський музей розповідає історії переселенців та має назву  «Flugt», що в перекладі з данської означає «тікати» або «втекти».

Розташована в Оксболі, на західному узбережжі Данії, ця культурна інституція відкрилася на місці табору для біженців, який у свій час прийняв тисячі німців, що рятувалися від падіння нацистського режиму.

Коли Друга світова війна підійшла до кінця, і радянська Червона армія розірвала Німеччину, близько 250 000 німців втекли до Данії. Близько 35 000 із цих біженців приїхали до Оксбола, перетворивши його на п’яте за величиною місто Данії на той час.

У 1945–1949 роках на цьому місці були школа, театр і майстерня, усе за колючим дротом. Зараз від колишнього місця мало що залишилося, крім двох лікарняних будівель і кладовища серед густого навколишнього лісу.

«Ми хочемо розповісти історію реальних людей, а не цифри», — пояснює директор музею Клаус К’єлд Єнсен. «Є такий період світової історії, який відбувся саме тут, де ми перебуваємо. Але є й сьогоднішня ситуація».

«Ми маємо набагато більше біженців у світі, ніж наприкінці Другої світової війни. Тож я вважаю, що це питання є актуальнішим, ніж будь-коли», — додає К’єлд Єнсен.

За даними Агентства ООН у справах біженців (UNHC), станом на 2021 рік майже 90 мільйонів людей були біженцями або переміщеними особами. Ще 12 мільйонів людей були виселені внаслідок російського вторгнення в Україну, повідомляє UNHC. «Коли ми розпочинали цей проект, ми думали, що це минуле для Західної Європи», — сказав на відкритті датський архітектор Б’ярке Інгельс.

Інглз — всесвітньо відомий архітектор, який спроектував музей і нещодавно завершив будівництво нової штаб-квартири Google у Кремнієвій долині. Всередині його роботи височезні дерев’яні рами тягнуться до неба, створюючи велике відкрите фойє, з якого відвідувачі досліджують експонати. Місце, задумане як «оазис або святилище, яке відкривається до лісу», за словами дизайнера. «Я сподіваюся, що це певним чином те, що біженці знайшли тут — притулок і проблиск кращого майбутнього».

Музей відкрився 25 червня. Відкриття урочисто відкрили королева Данії Маргрете II і віце-канцлер Німеччини Роберт Хабек.

«Ніхто не міг подумати, що буде так сумно й актуально говорити про біженців і вигнання сьогодні», – сказав 82-річний монарх.

Інші тексти
Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!
Кінематограф

Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!

13 наймасштабніших серіалів і фільмів — те, що вам варто переглянути!
30 серпня 2022
Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!
Кінематограф

Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!

Тизер другої повнометражної стрічки режисера Антоніо Лукіча!
26 серпня 2022
Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!
Кінематограф

Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!

Незабаром прем’єра нового шоу про Середзем’я!
23 серпня 2022