Література

Новий сюжет Шекспіра!

Сад доньки Шекспіра буде відтворений!
Зараз ви читаєте:  
Новий сюжет Шекспіра!

У шекспірівському «Гамлеті» Офелія пропонує розмарин для покращення пам’яті, тоді як у «Сні в літню ніч» Пук виливає сік «кохання в неробстві» на сплячі повіки Титанії, змушуючи її «шалено захоплюватися» Ботом з ослячою головою.

Чарівна сила трав і квітів, яку визнавав у своїх творах Шекспір, тепер надихає на відтворення трав’яного саду 17-го століття в історичному будинку 1613 року, який донька песьменника Сусанна поділила зі своїм чоловіком Джоном Холлом, лікарем.

Hall's Croft, де жила донька Шекспіра Сюзанна Холл з чоловіком

Документальні свідчення показують, що переважна більшість пацієнтів Холла були жінками, і трав’яний сад у його будинку, Холлс-Крофт у Стретфорді-на-Ейвоні, буде заповнений тими рослинами, які він використовував для їх лікування. Цей сайт контролює Shakespeare Birthplace Trust (SBT), який співпрацює з Брайтонським університетом у великому дослідницькому проєкті.

У рамках свого дослідження вони спираються на 400-річну медичну книгу Холла, яка нещодавно була перекладена з латинської на англійську. 

Холл, який отримав освіту в коледжі у Кембріджі, постає на її сторінках як співчутливий вчений-лікар. Серед його ліків був ревінь, який допомагав усунути «меланхолію, безсоння», тоді як борщівник, мальва та полин заспокоювали «божевілля після пологів», яке тепер вважається проблемою психічного здоров’я. Розмарин з'являється неодноразово, лікуючи цингу, біль у спині та «меланхолію» Сюзанни.

Проєкт очолює докторка Ейлза Грант Фергюсон, головна викладачка літератури в Університеті Брайтона. «Ми збираємося створити сад із рослинами, які фактично використовувалися для жіночого здоров’я, зокрема репродуктивного здоров’я, дивлячись на те, як до цього ставилися і як ми можемо лікувати це зараз», — говорить вона.

Доктор Пол Едмондсон, керівник відділу дослідження SBT, який працював над журналом випадків Холла, сказав: «Вільям та Енн Шекспір ​​мали сади: фруктовий сад і виноградні лози у своєму будинку, Нью-Плейс. Їхня старша дитина, Сюзанна, взяла їх за собою, але її садівництво було цілющим».

Проект отримав грант у розмірі 300 000 фунтів стерлінгів від Дослідницької ради мистецтв і гуманітарних наук. Сад відкриють наступного року.

Сюзанна була старшою з трьох дітей — її молодший брат Гамнет, близнюк Джудіт (другої доньки), помер у віці 11 років — і вона вийшла заміж за Холла в 1607 році, народивши їхню єдину дитину, Елізабет, наступного року. Вона б успадкувала документи Шекспіра і, можливо, зробила свій внесок у створення Першого фоліо, першого зібраного видання його п’єс, опублікованого в 1623 році. Хоча вона з’являється як персонаж у відомому романі Меггі О’Фаррел «Гамнет», у якому вона дізнається про Лікувальні властивості рослин від своєї матері.

Сюзанна померла в 1649 році і була похована в церкві Святої Трійці в Стретфорді, де в епітафії на її надгробку зазначено, що вона була «дотепнішою за свою стать». 

Інші тексти
Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!
Кінематограф

Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!

13 наймасштабніших серіалів і фільмів — те, що вам варто переглянути!
30 серпня 2022
Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!
Кінематограф

Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!

Тизер другої повнометражної стрічки режисера Антоніо Лукіча!
26 серпня 2022
Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!
Кінематограф

Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!

Незабаром прем’єра нового шоу про Середзем’я!
23 серпня 2022