Мистецтво

Пікассо, Моне й Сезанн лідирують на аукціоні мистецтв у Нью-Йорку

Три картини титанів сучасного мистецтва були продані на аукціоні за загальну суму майже 166 мільйонів доларів
Зараз ви читаєте:  
Пікассо, Моне й Сезанн лідирують на аукціоні мистецтв у Нью-Йорку

17 травня під час аукціону сучасного мистецтва на Sotheby's у Нью-Йорку, що транслювався в прямому ефірі в Instagram, залучивши майже 20 000 глядачів, було сплачено понад 408 мільйонів доларів за роботи таких художників, як Пікассо, Моне, Сезанн, Гоген, Магрітт, Далі та Ренуар.

Картина Пабло Пікассо Femme nue Couchée, чуттєве зображення музи та коханої художника, Марі-Терези Вальтер, у вигляді багатоногої морської істоти, пройшла за 67,5 мільйонів доларів. Це була одна з найвищих цін, коли-небудь досягнутих за портрет Вальтер, стосунки якого з Пікассо почалися, коли їй було 17 років.

Femme nue Couchée

Брук Лемплі, голова й керівник глобального відділу продажу образотворчого мистецтва в Sotheby's, сказала, що картина 1932 року була «глибоко ліричною одою безмежному прагненню художника до Марі-Терези; з її нескінченно податливими кінцівками, схожими на плавці, портрет продовжує зачаровувати, оскільки він ідеально відображає музу Пікассо як остаточний вираз його генія».

Ще шість робіт Пікассо були продані на аукціоні, включаючи L'Étreinte, на якій зображені чоловік і жінка, що обіймаються, за 14,1 мільйона доларів.

Картина Клода Моне Le Grand Canal et Santa Maria della Salute, завершена в 1908 році, стала найціннішим видом Венеції, проданим на аукціоні за 56,6 мільйонів доларів. 

Le Grand Canal et Santa Maria della Salute

Після аукціону Лемплі сказав: «Два титани сучасного мистецтва – Пабло Пікассо та Клод Моне – сьогодні ввечері зібралися як прапороносці ринку… Обидві роботи продемонстрували художників на піку своїх можливостей, кожна з яких представляла окреме момент трансформації, який відіграє вирішальну роль у визначенні їхньої кар’єри».

Clairière Поля Сезанна, вартість якого 41,7 мільйонів доларів, була однією з трьох класичних картин імпресіонізму, проданих Музеєм мистецтв Толедо. 

Clairière

Третина виставлених на продаж робіт не виставлялася на аукціон щонайменше 20 років. Sotheby's повідомив, що колекціонери з Азії активно брали участь у торгах, що є відмінною рисою останніх гучних аукціонів.

Хелена Ньюман, керівник відділу імпресіоністів та сучасного мистецтва Sotheby's у всьому світі, сказала, що загальний обсяг продажів на аукціоні – третій за цінністю в історії аукціонного дому – є «свідченням постійного попиту на класичні імпресіоністичні та сучасні роботи з боку наших світових колекціонерів».

Інші тексти
Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!
Кінематограф

Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!

13 наймасштабніших серіалів і фільмів — те, що вам варто переглянути!
30 серпня 2022
Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!
Кінематограф

Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!

Тизер другої повнометражної стрічки режисера Антоніо Лукіча!
26 серпня 2022
Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!
Кінематограф

Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!

Незабаром прем’єра нового шоу про Середзем’я!
23 серпня 2022