Мистецтво

Plásmata: тіла, мрії та дані — найбільша в Європі виставка цифрового мистецтва під відкритим небом!

Вражаюча цифрова експозиція в Афінах
Зараз ви читаєте:  
Plásmata: тіла, мрії та дані — найбільша в Європі виставка цифрового мистецтва під відкритим небом!

Plásmata є найбільшою в Європі виставкою цифрового мистецтва під відкритим небом. Шоу взято з минулорічного випуску «Ви та AI: через алгоритмічний об’єктив», який досліджує, як алгоритми впливають і змінюють суспільство та наше сприйняття світу. Цього разу експериментальна виставка прагне дослідити поняття тіла — будь то індивідуальне чи колективне, людське, нелюдське чи планетарне — та його взаємодію з технологією.

Крім того, слово «plásmata», що означає «істоти» з грецької, походить від кореня «plasso», що в свою чергу означає «виготовити» або «виліпити». Це ще одне підтвердження того, що 25 нових великомасштабних мистецьких робіт досліджують, як ми використовуємо дані для створення різних типів істот та ідентичностей.

«Ми проводимо час нашого життя», — говориться на ілюмінації блакитного кольору біля входу в найбільший громадський парк Афін, Pedion tou Areos —  тимчасовий будинок Plásmata.

Знак, наданий датською групою художників Superflex, що нагадує яскраві комерційні рекламні щити, здається, вражає саркастичним тоном. Автор привертаю увагу до запитання: чи справді в нас є вибір при обиранні бажаного продукту, коли реклама, що нас оточує, продумана в такий яскравий спосіб?

Серед робіт, присвячених втручанню технологій в людські тіла –– твір «Щастя» голландського театрального діяча та візуального художника Дріса Верховена. У цій інсталяції гуманоїдний робот керує занедбаною аптекою, розповідаючи відвідувачам про різні ліки, антидепресанти та знеболюючі, які можуть змінити та покращити їх емоційну реальність.

«Це ознака нашого часу, що, прагнучи до щастя, ми все більше покладаємо свої надії на штучну сферу, на штучний інтелект, наркотики та інші замінники природи», – сказав Верховен Euronews.

Інші роботи, однак, мають більш оптимістичний тон. На перший погляд, «Divided» іспанського художника SpY, здається, говорить про поділ; величезна, червона, освітлена куля, що нагадує землю, розділена на дві половини.

«Зображуючи розділену землю, я намагаюся запропонувати твердження, що відмінності можна розуміти не лише як форму поділу, а також як ознаку взаємодоповнюваності», — говорить SpY.

Мистецтво, пояснює він, є відповіддю на те, як «алгоритми захопили багато аспектів нашого життя». «Там, де була зосередженість, ми тепер маємо відволікання, автоматичні реакції замість роздумів, — стверджує він, — і, що ще важливіше, конфронтація та ізоляція замінили емпатію».

Відвідувачі можуть пройти заповненим світлом коридором між напівсферами, самі стаючи частиною твору мистецтва і переживаючи те, що SpY описує як «момент втечі від цієї нової реальності»

Ці теми підхоплює сеульський колектив Kimchi and Chips, чия світлова інсталяція «Another Moon» вбирає сонячне світло за допомогою батарей протягом дня, а вночі проектується назад у небо, щоб створити штучний місяць, що зависає на висоті 70 метрів над землею. «Інший місяць», видимий на відстані до 1 км, створює точку фокусування, з’єднуючи людей у ​​фізичному просторі — на відміну від поділу, накладеного пандемією коронавірусу, та цифрових рішень, які замінили фізичну взаємодію.

Поряд з творами мистецтва цифровий відеоканал NOWNESS курує безалгоритмний показ короткометражних фільмів у колишньому амфітеатрі парку, повертаючи глядачів до колективного перегляду.

Виходячи з парку, блукаючи повз світловий синій знак Superflex, можливо, ми запитаємо себе: «Чи справді ми проводимо час у нашому житті?»

Інші тексти
Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!
Кінематограф

Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!

13 наймасштабніших серіалів і фільмів — те, що вам варто переглянути!
30 серпня 2022
Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!
Кінематограф

Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!

Тизер другої повнометражної стрічки режисера Антоніо Лукіча!
26 серпня 2022
Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!
Кінематограф

Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!

Незабаром прем’єра нового шоу про Середзем’я!
23 серпня 2022