Література

Пулітцерівські премії 2022

Шість книг-переможців
Зараз ви читаєте:  
Пулітцерівські премії 2022

Шість книг були визнані переможцями Пулітцерівської премії в категоріях художня література, історія, біографія, поезія та документальна література.

Книга-переможець у категорії художня література: 

 • «The Netanyahus», Джошуа Коен.

Книга Коена розповідає про Беньяміна Нетаньягу, вченого та колишнього ізраїльського прем’єр-міністра. У романі досліджуються теми єврейства та діаспори, а також фаталістичний погляд Нетаньягу на єврейську історію. 

У The New York Times Book Review твір назвали: «романом для поколінь; непохитною академічною лекцією; суворим роздумом про єврейську ідентичність; полемікою про сіонізм; уроком історії… Це моментами обурливий та претензійний твір, а також захоплюючий, чудовий і веселий”.

 • Книги-фіналісти в цій категорії: “Monkey Boy”,  Франциско Голдман; «Palmares», Гейл Джонс.

Книги-переможці у категорії історична література: 

 • «Covered With Night: A Story of Murder and Indigenous Justice in Early America», Ніколь Юстас.

Цей твір показує тривалі наслідки вбивств корінного населення в Пенсільванії в 1722 році двома білими торговцями. 

Юстас, професор Нью-Йоркського університету, досліджує, як ці історичні події породили запеклі дебати про справедливість, протиставляючи точку зору корінного населення з поглядами білих колоністів. 

 • «Cuba: An American History», Ада Феррер.

Цей твір про Кубу розділив нагороду за історію. 

Він охоплює 500 років — від прибуття Христофора Колумба до смерті Фіделя Кастро — і детально описує кубинську історію окупації, революції тощо. Феррер пише, що ця книга більше, ніж історія Куби, «ця книга також є історією Куби по відношенню до Сполучених Штатів, історією інтимних, іноді вибухових, завжди нерівних відносин між двома країнами». Феррер провела десятиліття, досліджуючи Кубу, і спирається на історію своєї власної родини, дозволяючи читачам «побачити свою власну країну очима іншого».

 • Книга-фіналіст у цій категорії: «Until Justice Be Done: America’s First Civil Rights Movement, From the Revolution to Reconstruction» , Кейт Мазур.

Книги-переможці у категорії біографічна література:

 • «Chasing Me to My Grave: An Artist’s Memoir of the Jim Crow South», Вінфред Ремберт, Ерін І. Келлі. 

Художник Вінфред Ремберт не почав серйозно малювати, поки йому не виповнилося 50 років. У своїх мемуарах, які поєднують його біографію та твори мистецтва, Ремберт описує сцени зі свого життя на глибокому півдні епохи Джима Кроу. 

У вступі він розповів, як десятиліттями хотів розповісти історію свого життя, але не думав, що в нього буде своя авдиторія: «Мене хвилювало, чи повірять мені люди, чи будуть хвилюватися».

 • Книги-фіналісти у цій категорії: «Pessoa: A Biography», Річард Зеніт; «The Doctors Blackwell: How Two Pioneering Sisters Brought Medicine to Women — and Women to Medicine», Дженіс П. Німура.

Книги-переможці у категорії поезія:

 • «frank: sonnets», Дайан Сьюз.

П’ята збірка авторки — це мемуарами, що складаються з сонетів, які торкаються смерті, народження, втрати та залежності. 

«Смерті не існує в поезії», — починається одна з частин книги. «У віршах немає задушливих звуків, немає запаху крові. Я можу описати звуки, запахи, але опис — це, по суті, схованка… Чи є у віршах шляхетність? Будемо сподіватися, що ні. Шляхетність — це інше місце, де можна сховатися»

 • Книги-фіналісти в цій категорії: «Refractive Africa: Ballet of the Forgotten», Вілл Александер; «Yellow Rain», Май Дер Ванг.

Книги-переможці у категорії документальна література:

 • «Invisible Child: Poverty, Survival and Hope in an American City», Андреа Елліотт 

У книзі Елліотт розповідає про бездомну нью-йоркську школярку та її сім’ю. Це також пекуча розповідь про бідність і залежність, а ще про неодноразові невдачі міста та країни у вирішенні цих проблем. 

У своїй рецензії Метью Дезмонд написав: «Результатом цього непохитного, наполегливого репортажу є рідкісний і потужний твір, історії якого будуть жити всередині вас ще довго після того, як ви їх прочитаєте».

 • Книги-фіналісти в цій категорії: «The Family Roe: An American Story», Джошуа Прагер; «Home, Land, Security: Deradicalization and the Journey Back from Extremism», Карла Пауер 

Із детальним описом усіх книг можна ознайомитись за посиланням.

Інші тексти
Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!
Кінематограф

Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!

13 наймасштабніших серіалів і фільмів — те, що вам варто переглянути!
30 серпня 2022
Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!
Кінематограф

Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!

Тизер другої повнометражної стрічки режисера Антоніо Лукіча!
26 серпня 2022
Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!
Кінематограф

Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!

Незабаром прем’єра нового шоу про Середзем’я!
23 серпня 2022