Література

Роман Жадана «Інтернат» став переможцем Літературної премії ЄБРР!

Сергій Жадан отримав Літературну премію Європейського банку реконструкції та розвитку
Зараз ви читаєте:  
Роман Жадана «Інтернат» став переможцем Літературної премії ЄБРР!

На днях Сергій Жадан здобув Літературну премію Європейського банку реконструкції та розвитку за англомовний переклад роману «Інтернат». Автор також отримав грошову винагороду в розмірі 20 тисяч євро, — про це повідомляє EBRD на своєму сайті. 

«…надзвичайний, вибуховий, ніжний, гнівний і поетичний, про замордований край та про абсурд….і про моменти справжнього єднання між людьми, які трапляються на війні. "Інтернат" був на часі, коли він вперше був опублікований українською мовою в 2017 році…а в цей скрутний час він ще більш актуальний», — коментував голова журі Тобі Ліхтіг, літературний критик у Times Literary Supplement роман Жадана.

На церемонії нагородження виступив і сам Жадан, прямо із Харкова:

«Нам дуже важлива сьогодні увага світу. Нам дуже важлива ваша підтримка. Нам дуже важливі вияви вашої солідарності. Тому ця відзнака — це відзнака всім українцям і українкам, які сьогодні на передовій чи в тилу борються з окупантом, борються з російською агресією». Він також подякував усім, хто на даний момент підтримує Україну, і наголосив, що наша країна найбільше зараз потребує зброї та ресурсів для протистояння ворогу. Жадан зазначив, що подальший розвиток української літератури неможливий без справжньої української державності.

Роман «Інтернат» оповідає про життя вчителя в умовах війни на Донбасі. Паша, учитель однієї зі шкіл, спостерігає, як лінія фронту неухильно наближається до його дому. Стається так, що він змушений цю лінію перетнути. Щоби потім повернутись назад. І для цього йому щонайменше потрібно визначитись, на чиєму боці його дім. Події твору відбуваються в межах 3 днів.

Англомовне видання роману вийшло у видавництві Yale University Press минулого року під назвою The Orphanage.

Зазначимо, що Літературна премія ЄБРР висвітлює літературне багатство культур у регіонах, де й працює Банк: від Центральної та Східної Європи до Центральної Азії, Західних Балкан та південного та східного Середземномор’я. Загалом це 38 країн. Премія також має на меті проілюструвати важливість художнього перекладу та представити англомовній публіці та ширшій світовій аудиторії глибину та різноманітність голосів і творчості з цих регіонів.

Міжнародна премія була створена у 2017 році ЄБРР за фінансування членів ЄБРР у ​​співпраці з Британською Радою.

Інші тексти
Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!
Кінематограф

Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!

13 наймасштабніших серіалів і фільмів — те, що вам варто переглянути!
30 серпня 2022
Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!
Кінематограф

Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!

Тизер другої повнометражної стрічки режисера Антоніо Лукіча!
26 серпня 2022
Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!
Кінематограф

Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!

Незабаром прем’єра нового шоу про Середзем’я!
23 серпня 2022