Мистецтво

Шедевр Клода Моне за щонайменше 30 мільйонів доларів

«Міст Ватерлоо» планують продати на аукціоні
Зараз ви читаєте:  
Шедевр Клода Моне за щонайменше 30 мільйонів доларів

Очікується, що наступного місяця «знакова робота» художника-імпресіоніста Клода Моне буде продана щонайменше за 30 мільйонів доларів.

«Міст Ватерлоо»  — одна з 41 картини Моне із зображенням моста на Темзі. За рахунок світла та атмосфери ця картина — «це те, до чого він прагнув це шедевральний твір», — сказав Кіт Гілл, керівник відділу імпресіоністів та сучасного мистецтва Christie's у Лондоні, який і продає роботу.

Картина була намальована, коли Моне проживав у готелі Savoy, у номері з балконом з видом на мости Ватерлоо, Чарінг-Крос та будівлі парламенту. Він неодноразово малював усі три об’єкти, часто відкладаючи полотна на кілька днів, поки чекав належної атмосфери.

«Світло або погода змінюється, туман розходиться, і може пройти тиждень, перш ніж цей ефект знову з’явиться. Коли це все ж відбувалося, він знаходив потрібне полотно й починав працювати над ним знову, удосконалюючи його та удосконалюючи», – сказав Гілл. «Роботи із лондонської серії, мабуть, є одними з найбільш знакових зображень, які він намалював»

Картини мосту Ватерлоо рідко виставляють на аукціон. Двадцять шість із 41 належать музеям, і «принаймні ще п’ять або 10 навряд чи коли-небудь будуть продані через характер приватних колекцій, у яких вони знаходяться».

Робота, підписана Клодом Моне з датою 1904 рік, спочатку належала французькому арт-дилеру Полю Дюран-Рюелю. Після проходження кількох важливих колекцій він був придбаний у 1951 році годинниковою компанією Bulova в Нью-Йорку і переданий через сім'ю. Протягом останніх 10 років він був наданий Музею мистецтв у Базелі.

«Моне не міг знайти цього такого мінливого світла й атмосфери більше ніде у світі. Він малював його на півдні Франції, малював на узбережжі Нормандії. Але саме в Лондоні він досягає вершини свого імпресіоністичного таланту».

Високий цінник на картини відображає бурхливий ринок мистецтва на тлі загрози різкої зміни світових цін на природні ресурси. Раніше цього місяця картина Моне «Парламент, Солей Кушан» (Будинок парламенту на заході сонця) була продана в Нью-Йорку за 76 мільйонів доларів.

Гілл сказав, що очікує гострої конкуренції за роботу. «У цій культовій роботі є все, що сьогодні шукають наші колекціонери», — сказав він.

Інші тексти
Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!
Кінематограф

Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!

13 наймасштабніших серіалів і фільмів — те, що вам варто переглянути!
30 серпня 2022
Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!
Кінематограф

Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!

Тизер другої повнометражної стрічки режисера Антоніо Лукіча!
26 серпня 2022
Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!
Кінематограф

Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!

Незабаром прем’єра нового шоу про Середзем’я!
23 серпня 2022