Мистецтво

Три виставки у Львові, які вам варто відвідати!

Експозиції Зілінка, Дячишина та Москалюка
Зараз ви читаєте:  
Три виставки у Львові, які вам варто відвідати!

Попри все мистецьке життя Львова триває! 

Ось, три мистецькі події, які ви маєте змогу відвідати протягом липня: 

Експозиція «Земля» Романа Зілінка

Локація — галерея «Іконарт».

Коли — до 17 липня.

У галереї «Іконарт» можна зараз ознайомитись із виставкою Романа Зілінка «Земля». 

Роман Зілінко — сучасний український митець зі Львова, залюблений у світ давньої хатньої ікони. У доробку Романа - чималенька колекція власних ікон і дерев'яних композицій, а в колекції - унікальні старовинні знахідки. Він також завідувачем виставково-експозиційного та науково-освітнього відділу Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького.

Ікони Романа Зілінка, пізнавані з першого погляду, є гармонією між авторським почерком, сучасним трактуванням та традицією.

Проєкт був створений після початку війни. «З’явилося так багато болю: свого, рідних, чужого (вже тепер теж власного). Із тиском, що розколював голову, пульсував цей біль. Ми тепер усі його знаємо. Впізнаємо в очах, у пів слові, в потиску руки, в обіймах. Біль нас поєднав. Хай він різний, як біль людей, що в Маріуполі, Львові, Києві», – вважає художник.

Експозиція «Карпатські пастухи» Юрія Дячишина

Локація — галерея «Дзиґа».

Коли — до 12 липня.

Юрко Дячишин — це художник, фотограф, митець стилю стріт-арту. З 2003 року документує щоденне життя міста Львова. Його роботи експонувалися на багатьох персональних виставках та фестивалях та отримали багато нагород. Роботи знаходяться в приватних колекціях. Твори Юрка публікувалися в New York Times, CNN , The Telegraph, Der Spiegel, Die Weltwoche‎, Mirror, La Repubblica, Metronews, Publimetro, De Standaard, Esquire Ukraine, L'Hebdo, Los Angeles Times, The Wall Street Journal , Washington Post, Feature Shoot та багато інших.

Даний проєкт присвячений гуцулам українських Карпат: їхньому щоденному життю, побуту й роботі впродовж сезону на полонині. Випасання корів та овець високо в горах, виготовлення сиру та бринзи, – все те, що зробили їхні предки століттями.

«Карпатські пастухи – це також мої романтизовані й розтягнуті в часі блукання карпатськими туманами, які ніяк не можуть завершитись», – говорить Дячишин.

«Серія “Карпатські пастухи” – чорно-біла, бо я ставив собі за мету не задокументувати життя пастухів, а передати настрій. Професію вівчаря у кінематографі, книгах чи на світлинах намагаються романтизувати. Хоча зазвичай робочий день чабана починається о третій ночі», – розповів він «Локальній історії».

Попри абсолютний документалізм та незаперечну пізнавальну цінність, фотографії Дячишина мають особливу мистецьку цінність.

Експозиція «Живопис» Віктора Москалюка

Локація — Палац Потоцьких.

Коли — до 21 липня.

На виставкових площах Палацу Потоцьких вже сьогодні розміщена експозиція живопису Віктора Москалюка.

Віктор Москалюк — це заслужений діяч мистецтв України. Народний художник України. Володар гран-прі Міжнародного Салону Мистецтв Ліон-Франція.

«Ми не можемо змусити замовкнути артилерію, але можемо підсилити голос мистецтва, та підтримати тих, хто його творить тут і зараз», — вважають організатори виставки.

«У мене в східних музеях Луганська зберігались картини. Музеї знищені, а твори, можливо, вкрадені, спалені, скалічені. Їх вже немає, вони не існують. Ось і вічність мистецтва. Мистецтво живе на тонких дотиках душі і серця, на їх гармонії, на синтезі чуттів, розумінь, любові та вірності. Війна живе за іншими принципами: смерті, руїни, зради, принижень, скорботи і втрат самого життя. Війна — це неприпустиме знущання над Землею і Людьми. Але ми не здаємось», — наголошує художник.

Джерело: ZAXID.NET

Інші тексти
Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!
Кінематограф

Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!

13 наймасштабніших серіалів і фільмів — те, що вам варто переглянути!
30 серпня 2022
Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!
Кінематограф

Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!

Тизер другої повнометражної стрічки режисера Антоніо Лукіча!
26 серпня 2022
Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!
Кінематограф

Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!

Незабаром прем’єра нового шоу про Середзем’я!
23 серпня 2022