Мистецтво

«Україна — розп’яття» — перша у світі виставка про російсько-українську війну

У Києві відкрилася унікальна виставка про наслідки перших місяців широкомасштабної агресії росії
Зараз ви читаєте:  
«Україна — розп’яття» — перша у світі виставка про російсько-українську війну

У День пам’яті та примирення в Києві, у Національному музеї історії України в Другій світовій війні, відбулося відкриття виставки «Україна — розп’яття», першої експозиції про цю війну, де є можливість побачити свідчення страшних реалій російського вторгнення 2022 року.

Роботу над проєктом музейники розпочали наприкінці березня 2022 року. Одразу після звільнення Київщини та Чернігівщини працівники музею вирушили в експедиції до вщент поруйнованих міст, населених пунктів та сіл. 

«2 квітня було вибито ці війська. Пару днів, як увійшли сапери. Вони проклали ці вузькі стежки та перевірили дороги. А потім, 5 квітня, співробітники нашого музею вже їздили, все оглядали: і заміновані машини, і квартири. Нас супроводжували військові, і це нам дуже допомагало та рятувало нас», — розповів Юрій Савчук, генеральний директор музею та куратор виставки.

Усі зібрані матеріали, оригінальні предмети та світлини тепер транслюють світу свідчення мародерських дій російської армії. В експозиції виставки представлено унікальні артефакти повномасштабного зіткнення, у ній зовсім немає муляжів. Загалом для відвідувачів представлено понад 700 експонатів. 

Виставка умовно розділена на дві частини: зброя, із якою  росія прийшла до нас, і те, що вона хотіла в нас забрати. Розміри експозиції захоплюють — 5 залів на загальній площі 900 кв. м. 

У залі «Україна — розп’яття» в центрі висить церковний купол з хрестом із с. Лук’янівка Броварського району. «Ця церква — пам’ятник дерев’яної архітектури кінця 19-го століття — пережила дві війни: Першу та Другу світові війни. Але, на жаль, за цих воєнних подій була знищена», — коментує Юрій Савчук.

Також один із акцентних експонатів виставки — зранена ікона «Зняття з Хреста», у якій застряг осколок російської міни. 

На зображенні може бути: у приміщенні

Ще цікавим артефактом є залишки вертольота Мі-24, який збили українські військові та який впав у районі села Козаровичі на Київщині. 

Немає опису світлини.

Для мільйонів українців рятівними стали звичайні підвали. Тож у музеї також можна зануритися в реалії життя людей в одному з укриттів смт Гостомель. Побут мешканців відтворено із автентичних речей.

На зображенні може бути: у приміщенні

Боротьба досі триває. Однак перемога неодмінно буде! Саме тому надзвичайно важливо та цінно зберегти цей жахливий образ війни в світлинах, відео та речах. 

Прочитати більше про роботу виставки та можливі години відвідування можна на офіційній фейсбук-сторінці Національного музею історії України у Другій світовій війні.

Інші тексти
Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!
Кінематограф

Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!

13 наймасштабніших серіалів і фільмів — те, що вам варто переглянути!
30 серпня 2022
Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!
Кінематограф

Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!

Тизер другої повнометражної стрічки режисера Антоніо Лукіча!
26 серпня 2022
Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!
Кінематограф

Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!

Незабаром прем’єра нового шоу про Середзем’я!
23 серпня 2022