Мистецтво

Війна в Україні як маркер сучасного мистецького простору.

Венеційська бієнале та «Фонтан виснаження»
Зараз ви читаєте:  
Війна в Україні як маркер сучасного мистецького простору.

Відкрилася 59-та Венеційська бієнале - найпрестижніша міжнародна мистецька подія, яка демонструє найкращі твори усього світу. Протягом 5-ти місяців туристи та любителі мистецтва зможуть поглянути на стан світу крізь призму художників. Подія організовується різними країнами, а також кожна нація отримує свій власний павільйон для демонстрації найкращих робіт своїх художників.


Цьогорічна тема виставок - “Молоко снів” - спрямована на екологічні та політичні потрясіння.  Тож війна, розпочата Росією проти України, стала визначним маркером бієнале та вплинула на експозиції в цьому році. Український павільйон кишить людьми, поки російський залишається порожнім.


Художник Павло Маков презентував свій арт-об’єкт «Фонтан виснаження, Aqua Alta», який показували в Києві в той час, коли Росія вторглася в Україну. Його фрагменти вдалося евакуювати, коли місто потерпало від обстрілів. Це кінетична скульптура, що складається із 78 мідних воронок, вмонтованих у вертикальну платформу площею три квадратні метри. Воронки розташовані одна під одною у формі піраміди. Вода, що впадає в одну воронку, розділяється на два потоки, живлячи наступні воронки в піраміді. Лише кілька крапель досягають дна фонтану, символізуючи виснаження на особистому та глобальному рівні. Мистецький твір був чудесним чином реконструйований в Італії за рекордні терміни, але думки Макова дуже сильно прив’язані до Батьківщини.


Я народився в Росії, але з трьох років живу в Україні. Для мене громадянство означає… - фактично як і для всіх нас в Україні - означає практично все", - сказав Маков. “Український павільйон, як і будь-який інший павільйон, це насамперед репрезентація країни, і я відчував себе тоді набагато більше громадянином, ніж художником. Як я завжди кажу, за кожною війною завжди стоїть культурний конфлікт, і це те, що ми маємо зараз.

І на цьому акцент на Україні не закінчується. У Scuola Grande della Misericordia, історичному музеї в місті-острівці, розпочалася ще одна виставка, яка демонструє українську культуру. «Це Україна: захист свободи» має на меті відстоювати творчість сучасних українських митців, демонструючи її культурну стійкість протягом сотень років бурхливої ​​історії.

Інші тексти
Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!
Кінематограф

Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!

13 наймасштабніших серіалів і фільмів — те, що вам варто переглянути!
30 серпня 2022
Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!
Кінематограф

Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!

Тизер другої повнометражної стрічки режисера Антоніо Лукіча!
26 серпня 2022
Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!
Кінематограф

Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!

Незабаром прем’єра нового шоу про Середзем’я!
23 серпня 2022