Література

Вручення Ордену Почесного легіону Ліні Костенко!

Письменниця знову з’явилася на публіці: фото з події!
Зараз ви читаєте:  
Вручення Ордену Почесного легіону Ліні Костенко!

Ліна Костенко — поетеса, що є ключовою фігурою української літератури ХХ ст. — вперше за останні кілька років з’явилася на публіці! «Письменник має писати, а не говорити!», — каже вона.

Причиною виходу у світ стало нагородження письменниці Орденом Почесного легіону. Захід відбувся вчора, 14 липня, у день Національного свята Французької Республіки. На церемонії у Посольстві Франції в Україні відзнаку Ліні Костенко вручив пан Етьєн де Понсен.

«Для мене велика честь вручити Орден Почесного легіону видатній українській поетесі та письменниці Ліні Костенко 14 липня, у день нашого Національного свята. Коли я зробив офіційну пропозицію президентові Республіки представити пані Ліну Костенко до високої нагороди, я не міг собі уявити, що це нагородження відбудеться під час війни. Але у контексті російської агресії, жертвою якої стала Україна, вручення цієї нагороди стає ще вагомішим», — зазначив посол. 

«Пані Костенко, якщо навести три слова, якими можна було би вас охарактеризувати, то я відзначив би такі: рішучість, сміливість і бажання, незважаючи ні на що, залишатися вільною….Ваша громадянська активність завжди була однією з ваших визначальних рис, поруч із вашим величезним талантом поетеси та письменниці. Але саме вашу мужність, вашу рішучість і громадянську позицію ми хочемо сьогодні відзначити», — наголосив дипломат.

Ліна Костенко була активною учасницею руху дисидентів-шістдесятників, вона ставала на захист переслідуваних українських митців, а пізніше, вже в поважному віці, підтримувала мітингувальників під час Помаранчевої революції та Революції Гідності, виступала перед українськими солдатами на східному фронті. Вона є лауреаткою Шевченківської премії (за роман у віршах «Маруся Чурай») та почесною професоркою Києво-Могилянської Академії.

«Для мене це була абсолютна несподіванка, тому що я належу до всесвітньо невідомої літератури. І раптом така відзнака. Я справді люблю Францію. У мене є і вірші про Францію», — сказала Ліна Костенко на врученні. Приналежність до цього ордену є чиненайвищою відзнакою пошани й офіційного визнання особливих заслуг у Франції. Іноземців нагороджують орденом у випадку, якщо вони служать Франції або проголошеним нею ідеалам.

«Пан посол слушно зауважив, я справді люблю Францію. У мене є і вірші про Францію. Навіть у ті страшні, тоталітарні часи, я завжди душею бувала у Франції. У мене таке відчуття, що я побувала у Франції, навіть крізь залізну завісу», — додала вона. Також письменниця повідомила, що зараз завершує роботу над новим романом, в якому є багато французьких героїв, оскільки роман стосується історії Одеси, до розбудови якої багато доклалися саме французи.

«Орден Почесного легіону — це лицарський орден і отримати його — це велика честь... Я відмовляюсь від усіх звань і політичної біжутерії, але цей орден приймаю з великою вдячністю і присвячую його нашим воїнам, бо то є наш найпочесніший Легіон», — сказала поетеса. У 2005 році Костенко відмовилась від звання «Герой України», а в 2012 році не прийняла нагороду “Золотий письменник України”. 

На даний момент письменниця живе у Києві, працює над завершенням роману та планує наступний роман. Зараз їй 92 роки.

Джерело: інтернет-видання lb.ua

Інші тексти
Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!
Кінематограф

Найкращі фільми та серіали вересня від найбільших стримінгових сервісів!

13 наймасштабніших серіалів і фільмів — те, що вам варто переглянути!
30 серпня 2022
Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!
Кінематограф

Офіційний трейлер фільму «Люксембург, Люксембург»!

Тизер другої повнометражної стрічки режисера Антоніо Лукіча!
26 серпня 2022
Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!
Кінематограф

Офіційний трейлер серіалу «Володар перснів: Персні влади»!

Незабаром прем’єра нового шоу про Середзем’я!
23 серпня 2022